DIETETYKA

        “Jesteś tym co jesz” - odżywiaj się więc zdrowo. Nasi dietetycy służą radą zarówno w przypadku osób borykających się z nadwagą, chorobami takimi jak cukrzyca, czy problemy z sercem, lecz również w przypadku osób, które decydują się zawczasu zadbać o własne zdrowie. Nie od dziś bowiem wellness - czyli zdrowy tryb życia -  stanowi jeden z kluczowych modeli funkcjonowania w społeczeństwie dbającym nie tylko o swoje wnętrze, ale również aparycję i kondycję fizyczną.

 

Konsultacja z dietetykiem

Konsultacja polega na rozmowie, której przebieg jest indywidualny w przypadku każdego naszego pacjenta. Zależny jest on od celu: czy pacjent chce uzyskać poradę odnośnie odpowiedniego dla typu swojego organizmu odżywiania, czy może ma konkretny problem - chce schudnąć, poprawić wygląd skóry i paznokci lub dzięki zmianie odżywiania poczuć się lepiej i poprawić stan swojego zdrowia.


Pomiar tkanki tłuszczowej

Dietetyk dokona dokładnych pomiarów: ilości tkanki tłuszczowej, wagi oraz obwodów ciała. Pomoże to w określeniu na ile powyższe parametry są w przypadku danego pacjenta prawidłowe, oraz czy zamierzony cel jest właściwy i możliwy do osiągnięcia. Dzięki pomiarom tym możliwe jest ścisłe monitorowane stopniowo osiąganych efektów.


Ustalenie indywidualnego planu żywieniowego

W celu oceny aktualnego postępowania oraz ułożenia dopasowanej do potrzep organizmu indywidualnej osoby diety, przeprowadzamy wywiad żywieniowy. Nie rzadko zdarza się, że wystarczy jedno spotkanie z naszym dietetykiem, by uświadomić sobie istotne w kwestii naszego odżywiania fakty oraz rozwiać ewentualne wątpliwości. Ilość wizyt ustalana jest indywidualnie i zależy od potrzeb naszych pacjentów.


Odchudzanie

Ustalimy optymalny plan działania dostosowany do możliwości naszego klienta, oraz czas w jakim powinien on osiągnąć zamierzony cel tak, by efekt był zdrowy, trwały i satysfakcjonujący. Zawsze staramy się zaproponować jak najkorzystniejsze dla pacjenta rozwiązanie.

 

 

Copyright NZOZ MEDICO 2011