Frezowanie Cyrkonu

Oferta Laboratorium MedicoLabOferta 01.2013

MedicoLab to centrum frezowania cyrkonu pracujące na najnowocześniejszych urządzeniach firmy Amann Girrbach, oferujące wykonanie pełnoceramicznych koron i mostów na podbudowach z tlenku cyrkonu metodą CAD/CAM. Ceramill to kompletny system do obróbki cyrkonu złożony ze skanera, komputera wraz z oprogramowaniem CAD do projektowania podbudów oraz frezarki.

Wykorzystywany przez nas cyrkon to materiał o wyjątkowych właściwościach bio-mechanicznych. Idealna biokompatybilność, niskie przewodnictwo cieplne i wysoka przezierność to cechy które najlepiej go określają. Proponujemy Państwu wykonanie prac cyrkonowych. Oferujemy wykonanie podbudów koron, mostów, wkładów k-k, inlay, onlay oraz wszelkich prac które jesteśmy w stanie wykonać na naszej frezarce.

Wyślij nam model dzielony pracy, przeciwzgryzoraz rejestrat zwarcia, a my zeskanujemy, zaprojektujemy i wykonamy dla ciebie gotową pracę w wybranym przez Ciebie kolorze.

Odbudowa na Implantach

Oferta Laboratorium MedicoLabOferta 01.2013

...........................

Ceramika na Cyrkonie

Oferta Laboratorium MedicoLabOferta 01.2013

Jest to jedno z popularniejszych rozwiązań ostatnich lat. Są to odbudowy wykonane bez metalowej struktury, z samej porcelany na „cyrkonowej czapeczce”, co sprawia że imitują w sposób doskonały kolorystykę naturalnego zęba. Ponadto brak elementów metalowych powoduje, że są to korony wręcz idealne dla alergików, ponieważ nie wywołują reakcji alergicznych, których przyczyną jest często metal używany do budowy klasycznych koron porcelanowych.

Wszystkie korony i mosty na podbudowie cyrkonowej wykonane w MedicoLab Zambrów są wykonane w najnowszej technologii CAD-CAM przy użyciu urządzeń firmy Amann Girrbach.

Ceramika Tłoczona

Oferta Laboratorium MedicoLabOferta 01.2013

System ceramiki tłoczonej umożliwia wykonanie:

- korony
- licówki
- onlay, inlay, overlay
- mostów do 3 pkt w odcinku przednim
- nadbudowy dotłaczanej do konstrukcji metalowej lub cyrkonowej

Wytrzymałość tłoczonych konstrukcji jest porównywalna z tkankami twardymi zęba. Minimalna grubość szkieletu wynosi 0,6-0,7 mm. Materiał do tłoczenia występuje w kolorze białym (na korony i mosty) oraz w 16 kolorach według kolornika Vita classic (na licówki i korony). System umożliwia dotłaczanie stopni do koron metalowoceramicznych i cyrkonowych. Prace wykonane w tym systemie charakteryzują się wysoką fluorescencją i opalescencją.

Protezy Szkieletowe

Oferta Laboratorium MedicoLabOferta 01.2013

Oferta w przygotowaniu. Zapraszamy w styczniu 2013.

Protezy Osiadające

Oferta Laboratorium MedicoLabOferta 01.2013

Oferta w przygotowaniu. Zapraszamy w styczniu 2013.

Aparaty Ortodontyczne

Oferta Laboratorium MedicoLabOferta 01.2013

Płytka Schwarza

Najpopularniejszy aparat ruchomy jednoszczękowy to płytka Schwarz’a. Składa się z płyty akrylowej, śruby Fischer’a, łuku wargowego i elementów utrzymujących. Płyta akrylowa powinna mieć grubość zapewniającą stabilne utrzymanie zarówno elementów drucianych w znacznie cieńszych częściach bocznych jak i masywniejszej śruby. Sama śruba może być umieszczona wzdłuż szwu podniebiennego i symetrycznie rozszerzać łuki zębowe, ale może być też umieszczona bocznie, asymetrycznie w celu dystalizacji, medializacji, czy rotacji zęba lub ich grupy. Łuk wargowy jest standardem w płytce Schwartz’a. Oczywiście istnieje możliwość stosowania różnych łuków w płytce Schwartz’a. Może to być sprężyna, łuk Tiegerstedt’a, łuk posuwisty czy ich modyfikacje. Elementy utrzymujące to obok standardowych klamer grotowych, klamry Adamsa, klamry węgierskie, klamry kulkowe, klamry ciągłe i klamry protetyczne. Płytka schwartz’a to aparat, w który mogą być wmontowane też sprężyny lub zapora językowa z kolcami.

Płytka Lehmana

Składa się z płyty podstawowej, śruby centralnej lub trójkierunkowej typu A lub B umieszczonej na wysokości zębów czwartych, Łuku wargowego, klamer utrzymujących i/ lub kapy na siekacze górne. Płytka Lehmana posiada płaszczyzny nagryzowe w odcinku bocznym obejmującym przedtrzonowce i trzonowce z siódemkami włącznie. W płaszczyznach nagryzowych umieszczone są (określonego przez lekarza rozmiaru) rurki do wyciągu zewnątrzustnego, umieszczane w miejscu zależnym od planowanego leczenia. W płytce Lehmana zamontowany jest trzpień akrylowy ustawiony w zgryzie konstrukcyjnym na sprężynach agrawkowych-aktywowanych i podpierający siekacze dolne.

Płytka Moralesa

Płytka akrylowa z zaporą akrylową i otworem w części podniebiennej, zapobiega tłoczeniu języka i jest stosowana bądź jako retencja, bądź jako aparat likwidujący dysfunkcję języka. Aparat Moralesa poza podstawową płytą posiada zaporę w kształcie wału mogącego sięgać nawet do zębów trzonowych. Dodatkowy otwór na podniebieniu kolisty, bądź owalny o średnicy około 1-2 cm, zajmuje język i odciąga od tłoczenia doprzedniego. Aparat Moralesa poza prostym łukiem wargowym posiada utrzymanie najczęściej w postaci klamry Adamsa.

Płytka Retencyjna

Płytka retencyjna przeznaczona jest dla pacjenta po zakończonym leczeniu aparatem stałym. W skład płytki retencyjnej wchodzi podniebienna płyta akrylowa, łuk i elementy utrzymujące (klamry utrzymujące). W związku z brakiem śruby, płyta powinna być bardzo delikatna i z minimalnym zasięgiem. Przy projektowaniu płyty należy uwzględnić zasięg i kształt w odcinku przednim biorąc pod uwagę ewentualny aparat stały klejony Retainer aktywny. W odcinku przednim można zastosować część aktywną. Łuki mogą być proste, Van der Lindena, mogą być to sprężyny o ograniczonym zasięgu lub łuki wydłużone do końca, obejmujące ostatnie zęby. W trudniejszych przypadkach można stosować łuk prosty z elementem akrylowym. Jako elementy utrzymujące najczęściej stosowane są klamry Adamsa, ale jak w innych aparatach można stosować klamry węgierskie, klamry grotowe, klamry kulkowe, klamry protetyczne i modyfikacje w/w. Płytka retencyjna waży w zależności od kształtu i zastosowanych elementów od 2 do 5 gramów.

Płytka Relaksacyjna

Jest to najbardziej zróżnicowany aparat pod względem zastosowania i budowy. Płytka relaksacyjna może być wykonana techniką termoformowalną z różnej grubości i twardości materiału, może być jedno i dwu warstwowa (w tym drugim przypadku z materiału o różnych twardościach, np: miękka od strony śluzówkowej a twarda na powierzchni zgryzu). Może być wykonana z akrylu metodą tradycyjną i jest wtedy masywniejsza (ale i grubsza), bardziej odporna na ścieranie i pękanie z wierniejszym odtworzeniem powierzchni zębów. W płytkach akrylowych stosujemy klamry utrzymujące. Płytki relaksacyjne stosuje się do odciążenia stawów skroniowo-żuchwowych przy Bruksizmie, jako pooperacjne itp.

Płytka do rozklinowania zgryzu

Może występować jako aparat górny lub dolny. Płytka do rozklinowania zgryzu posiada wały nagryzowe boczne lub przedni wał prosty. Elementami utrzymującymi płytkę są klamry kulkowe lub klamry podzamkowe.

Aparat Blokowy

Przez wiele lat aparat blokowy był jednym z bardziej popularnych jako aparat ruchomy dwuszczękowy. Składa się z płytki górnej i dolnej połączonej w zgryzie konstrukcyjnym. Aparat jest dość masywny, ze śrubą montowaną centralnie wzdłuż szwu podniebiennego z łukiem wargowym i w podstawowej konfiguracji bez klamer utrzymujących. Jednak obecnie coraz częściej występują w nim klamry Adamsa lub klamry kulkowe. Ważnym elementem w aparacie blokowym jest wybrany w akrylu, w części bocznej, policzkowej tor prowadzenia korygujący zgryz. Jest on opracowany bądź w laboratorium, bądź w gabinecie przez lekarza. W aparacie blokowym (jak we wszystkich aparatach dwuszczękowych) bardzo istotne jest prawidłowe pobranie zgryzu konstrukcyjnego zwłaszcza w relacji bocznej. Inaczej na skutek zbyt silnego napięcia mięśni pacjenta aparat tego typu pęka w okolicy płyty podniebiennej.

Twin Block

To dwie płytki akrylowe (rozdzielne), stabilizowane w zgryzie konstrukcyjnym przy pomocy wałów akrylowych (w dole usytuowany medialnie, w górze dystalnie). Skośne powierzchnie wałów o ustalonym kącie stabilizują relację przednio-tylną płytek. Klamrami do utrzymania płytek są Adamsy, klamry delta lub klamry kulkowe. Dodatkową stabilizację w Twin bolck’u zapewnia delikatne odbicie guzków zębów antagonistycznych. W płytce dolnej i w górnej są zamontowane centralnie śruby.

Prace Kombinowane

Oferta Laboratorium MedicoLabOferta 01.2013

Oferta w przygotowaniu. Zapraszamy w styczniu 2013.

Łączniki Indywidualne ATLANTIS

Oferta Laboratorium MedicoLabOferta 01.2013

Szukasz najlepszego rozwiązania dla koron cementowanych? Odpowiedzią jest Atlantis™. Poprzez wprowadzenie do naszego asortymentu unikalnego oprogramowania Atlantis VAD™ (Virtual Abutment Design), łączniki mogą być teraz projektowane indywidualnie pod kątem ostatecznego kształtu uzębienia. Rezultatem jest łącznik o wyjątkowej funkcjonalności i walorach estetycznych. Atlantis™ to prawdziwy skarb i cieszymy się, mogąc podzielić się nim z Tobą.

- Wyjątkowa funkcjonalność i walory estetyczne – najbardziej naturalna odbudowa, jakiej możesz oczekiwać

- Prosta procedura protetyczna oznacza skrócony czas pracy przy fotelu – wystarczy pobrać wycisk i wysłać go do laboratorium

- Nie ma potrzeby kupowania łączników na zapas

- Łączniki niezależne od platformy protetycznej i wykonane z materiałów, jakie Państwo preferują

- Wolność Zakosztuj nieograniczonych możliwości w wyborze cementowanych uzupełnień implantoprotetycznych. Dostępne w wersji tytanowej, tytanowej w kolorze złota oraz cyrkonowej, łączniki Atlantis™ są kompatybilne z większością istniejących systemów implantologicznych.


Estetyka Ponieważ każdy łącznik ma formę dostosowaną do końcowego kształtu zęba, pozwala to uzyskać optymalne efekty czynnościowe i estetyczne. Każdy łącznik jest zaprojektowany tak, aby miał prawidłową anatomię oraz pasował do przeznaczonego dla niego miejsca u danego pacjenta.

Prostota Wystarczy pobrać wycisk z poziomu implantu i wysłać go do pracowni protetycznej, nie tracąc czasu na dobieranie łączników lub zamawianie innych komponentów implantologicznych. Łącznik Atlantis eliminuje potrzebę dokonywania modyfikacji w gabinecie i pozwala na skorygowanie pozycji implantu – kąta, głębokości i rotacji.

Łącznik Atlantis™ wykonany z tlenku cyrkonu nadaje się doskonale do, stanowiących duże wyzwanie, przypadków w odcinku estetycznym, a jednocześnie jest na tyle wytrzymały, że może być stosowany również w odcinku bocznym.

Łącznik Atlantis™ wykonany z tytanu – do wszystkich pozycji w jamie ustnej.

Łącznik Atlantis GoldHue™ jest wykonany z tytanu w kolorze złota, dzięki cienkiej powłoce biokompatybilnego azotku tytanu (TiN), który nadaje mu ciepły, estetyczny odcień pod dziąsłem, a tym samym naturalny wygląd odbudowy. Nadaje się do wszystkich pozycji w jamie ustnej.

Łączniki Atlantis™ są nie tylko w indywidualny sposób projektowane i wykonywane, mając na uwadze ilość dostępnego miejsca, lecz również z uwzględnieniem wzajemnych relacji z innymi łącznikami, co jest szczególnie ważne przy odbudowie całego łuku zębowego lub pracy wielopunktowej.

Łączniki Tytanowe Frezowane

Oferta Laboratorium MedicoLabOferta 01.2013

.............................

Inne Prace

Oferta Laboratorium MedicoLabOferta 01.2013

Oferta w przygotowaniu. Zapraszamy w styczniu 2013.