Naszą dewizą jest komfort i zdrowie pacjenta. Dlatego też firma MEDICO stale inwestuje w sprzęt poszerzając ofertę świadczonych usług tak, aby wizyta w gabinecie dentystycznym stanowiła czystą przyjemność. Dbamy o kwalifikacje naszych pracowników, oraz o środki pozwalający na skuteczne i bezbolesne leczenie.
Stanowi najbardziej bezpieczną i precyzyjną metodę, która jest całkowicie bezbolesna. Dzięki niej, pacjent dodatkowo uniknie zdrętwienia policzków i warg, co jest częstym skutkiem tradycyjnych metod znieczulania.
Mikroprocesor kontrolujący tempo podawania płynu sprawi, że znieczulenie stanie się zupełnie bezbolesne. Podawany pod niskim ciśnieniem środek znieczulający nie rozpiera tkanek pacjenta, a co za tym idzie nie przyczynia się do powstawania bólu. Znieczulenie jest stopniowo wchłaniane – inaczej niż w przypadku strzykawki, gdzie wtłacza się je pod dużym ciśnieniem.
System The Wand służy do podawania wszystkich znieczuleń miejscowych wykorzystywanych w gabinecie stomatologicznym. Zastosowanie tzw. prędkości fizjologicznej minimalizuje ryzyko wystąpienia wstrząsu, który jest efektem aplikowania nieprecyzyjnej ilości znieczulenia lub podania go bezpośrednio do naczynia krwionośnego.
Konstrukcja aplikatura umożliwia prowadzenie igły w sposób bezbolesny. Środek znieczulający tworzy specjalny płaszcz przed ostrzem, ponieważ podawany jest w sposób ciągły. Toruje on drogę przed igłą, pozbawiając czułości kolejne warstwy tkanki.
Dodatkowe zalety Systemu The Wand:
- komputerowe znieczulenie nie niszczy tkanek miękkich,
- brak widoku strzykawki zmniejsza poziom stresu, zwłaszcza u dziecka!
- bezbolesne leczenie próchnicy
Dzięki abrazyjnej piaskarce firmy KaVo, leczenie w MEDICO przebiega bez użycia wiertła.
- leczenie nadwrażliwości zębów
Jest to jedna z wielu funkcji specjalistycznego sprzętu stomatologicznego jakim jest VECTOR, o którym więcej informacji znajduje się poniżej.
- rekonstrukcje uszkodzonych koron zębów
Najważniejsze cechy Vectora:
-precyzyjne zwalczanie przyczyn paradontozy,
-delikatne i efektywne rozbijanie biofilmu,
-najmniej bolesny zabieg periodontologiczny w subiektywnym odczuwaniu pacjentów,
-wydajne usuwanie złogów bez podrażnień,
-zachowanie przyczepu łącznotkankowego w najwyższym możliwym stopniu.
Istotne cechy terapii:
-skuteczne oczyszczenie całej objętości kieszeni patologicznej w całej głębokości zgłębnikowania,
-brak uszkodzenia cementu korzeniowego powierzchni implantu czy ceramiki,
-efektywność nawet w trudno dostępnych anatomicznie obszarach
- bezbolesne leczenie próchnicy
Koniec strachu przed wiertłem!
- lakowanie
Lakowanie to proces uszczelniania bruzd i zagłębień w zębach lakiem szczelinowym. Ze względu na swoją niekorzystną budowę szczeliny są miejscami, które ograniczają oczyszczanie zębów i sprzyjają rozwojowi bakterii, co prowadzi do powstawania ognisk próchnicy już we wczesnym okresie uzębienia stałego.
- lakierowanie
Lakierowanie to miejscowa metoda fluorkowania kontaktowego. Przebiega poprzez działanie preparatami zawierającymi fluor bezpośrednio na powierzchnię wyrżniętego zęba, dzięki czemu staje się ona mniej podatna na próchnicę.
- rady dla rodziców
profilaktyka
Podstawą profilaktyki chorób u dziecka, jest zdrowe uzębienie matki, oraz właściwe nawyki higieniczne. Okres, w którym leczenie zębów przyszłej mamy jest najbezpieczniejszy to drugi trymestr ciąży, kiedy powinno się również usunąć z jamy ustnej wszelkie ogniska infekcji.
higiena
Dziąsła noworodków powinny być regularnie przemywane wodą lub rumiankiem oraz masowane za pomocą gumowej szczoteczki.
Gdy pojawia się pierwszy ząb należy wprowadzić do higieny jamy ustnej specjalną szczoteczkę, odpowiednią do wieku dziecka. Zęby powinny być myte przez rodziców nawet do 6 roku życia, a samodzielną higienę naszych pociech należy wprowadzać stopniowo.
wizyta u stomatologa
Pierwsza wizyta dziecka u stomatologa, powinna mieć miejsce zaraz po ukazaniu się pierwszych zębów mlecznych, czyli między 6 a 12 miesiąca życia. Pozwala to nie tylko na udzielenie przez lekarzy wskazówek dotyczących pielęgnacji wyrzynających się ząbków, ale przede wszystkim na kontrolowanie rozwoju twarzy i jamy ustnej.
fluor a pierwsze zęby
Pasta do mycia zębów mlecznych powinna zawierać obniżoną zawartość fluoru – poniżej 500 ppm – ze względu na połykanie pasty przez maluchy.
Jeśli nie stwierdza się ognisk próchnicy w zębach mlecznych, wskazane jest raz na pół roku zabezpieczanie zębów fluorowymi preparatami dla dzieci. Jeśli jednak próchnica występuje, należy wyleczyć zęby, a fluoryzację powtarzać co 3 miesiące.
W przypadku gdy w zębach mlecznych nie stwierdza się ognisk próchnicy, wskazane jest raz na 6 miesięcy zabezpieczenie zębów preparatem fluorowym przeznaczonym specjalnie dla maluchów. Ponieważ jest to zabieg absolutnie bezbolesny może być dla dziecka początkiem przygody z gabinetem stomatologicznym. Jeżeli jednak stwierdzi się próchnicę, należy w pierwszej kolejności wyleczyć zęby, a zabieg fluoryzacji powtarzać co 3 miesiące.
leczenie zębów mlecznych
Próchnica dotykająca dużych płaskich powierzchni, wymaga lapisowania. Polega ono na pokryciu zębów azotanem srebra. Jest to impregnacja stanowiąca zupełnie bezbolesny zabieg, jednak mało estetyczny, ponieważ zęby barwi się na czarno.
Gdy próchnica przybiera bardziej zaawansowane stadia, stosuje się leczenie metodami podobnymi do charakterystycznych dla zębów stałych. Leczenie kanałowe stanowi pewien rodzaj niebezpieczeństwa, ponieważ może prowadzić do zaburzenia rozwoju zawiązków zębów stałych.
Leczenie zębów mlecznych ma na celu zachowanie ich do czasu naturalnej wymiany, ponieważ przedwczesne usunięcie prowadzić może do nieprawidłowości w uzębieniu stałym, takich jak stłoczenia, złe ustawienie czy też zatrzymanie zęba w kości.
Dbałość o zęby mleczne to inwestycja procentująca w przyszłości. Jest gwarancją pięknego i zdrowego uśmiechu.
- profesjonalne wybielanie zębów
Laser diodowy posiadający bank receptur terapeutycznych dla wielu
schorzeń, co zdecydowanie ułatwia i przyśpiesza pracę.
W stomatologii światło
laserów znajduje głównie zastosowanie w nieinwazyjnym leczeniu błony śluzowej,
znieczuleniu i zatrzymywaniu krwawienia. Promieniowanie poprzez swoje
właściwości sterylizujące działa przeciwzapalnie i przeciwobrzękowo.
Skutecznie aktywizuje regenerację komórek i pobudza system immunologiczny.
Drugim głównym zastosowaniem opieki laserowej jest możliwość szybkiego i
trwałego wybielania zębów. Zabieg pozwala na rozjaśnienie zębów kilkakrotnie
bardziej niż w przypadku innych tego rodzaju usług, a osiągnięty efekt
jest trwały i satysfakcjonujący.
- usuwanie przebarwień zębów
- wkłady koronowe porcelanowe
Porcelanowe wkłady koronowe to rodzaj uzupełnienia protetycznego, mający na celu odbudowę lub wzmocnienie zniszczonego zęba. Korona jest „czapeczką” przykrywającą ząb, do którego pacjent bardzo szybko się przyzwyczaja. Obecność tego rodzaju uzupełniania jest nieodczuwalna.
- licówki porcelanowe
Licówki porcelanowe to stałe uzupełnienia protetyczne grubości od
0,5 do 1 mm, stosowane do przykrycia zewnętrznych nieestetycznych powierzchni
zębów. Wykonane są w całości z porcelany
i wymagają dużo mniejszego oszlifowania zębów niż
w przypadku koron
protetycznych – co oszczędza zdrowe tkanki zęba.
- implantologia
Zapraszamy do obszernego działu poświęconego implantologii, do którego przejdziesz klikając >>tutaj<<
- usuwanie kamienia (skaling)
Skaling to proces usunięcia twardych złogów nazębnych, które formułują się przez mineralizację płytki nazębnej, potocznie zwanych kamieniem nazębnym
- piaskowanie
Piaskowanie to regularny zabieg profilaktyczny polegający na usuwaniu wszelkich osadów z zębów za pomocą urządzenia, które kieruje strumień piasku dentystycznego na zęby. Firma MEDICO oferuje dwa rodzaje piaskowania zębów:
- fluoryzacja
Fluoryzacja polega na lakierowaniu fluorem (o stężeniu dużo wyższym, niż w przypadku ogólnodostępnych past do zębów) i jest zabiegiem profilaktycznym mającym na celu wzmocnienie szkliwa zębów i zwiększenie jego odporności na próchnicę.
-lakowanie zębów
Lakowanie to proces uszczelniania bruzd i zagłębień w zębach lakiem szczelinowym. Ze względu na swoją niekorzystną budowę szczeliny są miejscami, które ograniczają oczyszczanie zębów i sprzyjają rozwojowi bakterii, co prowadzi do powstawania ognisk próchnicy już we wczesnym okresie uzębienia stałego
-szkliwo w płynie (Tooth Mousse)
Tooth Mousse to oparta na wodzie, bezcukrowa pasta do stosowania miejscowego. Zawiera amorficzny fosforan wapnia, który poprzez utrzymanie równowagi mineralnej zapewnia w jamie ustnej idealne środowisko.
Urządzenie nowej generacji do termoplastycznej kondensacji gutaperki w wypełnianiu kanałów korzeniowych. Najnowsza generacja systemu Obtura łączy w sobie najnowocześniejsze osiągnięcia elektroniki w połączeniu z wyjątkową dbałością o szczegóły. Mniejsza średnica igieł ułatwia aplikację materiału w wąskich i zakrzywionych kanałach których anatomiczna budowa uniemożliwia wypełnianie metodą tradycyjną.
Urządzenie do termoplastycznej kondensacji gutaperki w części przyszczytowej korzenia. Dzięki temu zyskujemy szczelność w okolicy przywierzchołkowej co uniemożliwia rozprzestrzenianie się stanu zapalnego i infekcji na tkanki poza wierzchołkiem
Jest to urządzenie, które w nowoczesnej endodoncji jest niezbędne do pomiaru prawidłowej długości kanału
Inteligentny programowy napęd do szybkiego i efektywnego opracowania kanałów korzeni.
Jest to w pełni profesjonalne urządzenie przeznaczone do szerokiego stosowania w stomatologii. Urządzenie zawiera w sobie laser diodowy. Laser posiada bank receptur terapeutycznych dla wielu schorzeń, co zdecydowanie ułatwia i przyśpiesza pracę. W stomatologii światło laserów znajduje głównie zastosowanie w nieinwazyjnym leczeniu błony śluzowej, znieczuleniu i zatrzymywaniu krwawienia. Promieniowanie poprzez swoje właściwości sterylizujące działa przeciwzapalnie i przeciwobrzękowo. Skutecznie aktywizuje regenerację komórek i pobudza system immunologiczny. Drugim głównym zastosowaniem opieki laserowej jest możliwość szybkiego i trwałego wybielania zębów.
Dla lepszego opracowywania i uwidocznienia ujścia kanałów nasi lekarze pracują na układach optycznych pozwalających na wielokrotne powiększenie ujścia kanału korzeniowego.
Od października 2012 roku jesteśmy w gronie nielicznych Klinik zaopatrzonych w najnowocześniejszy mikroskop LEICA, który pracuje w systemie światła diodowego. Ten wyjątkowy system optyczny pozwala nam na bardzo dokładne opracowanie jak i też wypełnienie kanałów zębowych oraz zabiegi w zakresie mikrochirurgii i endodoncji.
W lipcu 2013 r. został zakupiony nowy mikroskop Leyca posiadający tor wizyjny dzięki czemu pacjent, asysta i lekarz prowadzący, wykonujący endodoncję ma możliwość śledzenia całego procesu leczenia. Mikroskop wyposażony jest w kamerę HD z funkcją trwałego nagrywania całej procedury na karcie microSD. Nagranie w przyszłości może służyć do przeanalizowania leczenia w przypadku skomplikowanych prac protetycznych lub implantologicznych.
Staw skroniowo-żuchwowy jest najbardziej skomplikowanym stawem w organizmie człowieka. Jego szeroki zakres ruchów blokowany jest jedynie przez układ mięśniowy, co nie należy do cech innych stawów w organizmie ludzkim, gdzie występuje ograniczenie kostne. Wszelkie nierówności występujące naturalnie w postaci wad zgryzu, lub powstałe w wyniku niedokładnego leczenia stomatologicznego, wpływają na brak prawidłowego funkcjonowania całej konstrukcji naszego układu, co prowadzi do trwałych uszkodzeń. Dlatego też dbałość o stawy skroniowo-żuchwowe jest niezwykle istotna. Anatomiczne usytuowanie stawów wpływa znacząco nie tylko na nasz zgryz, lecz co ciekawe na bóle migrenowe, których pochodzenie nierzadko było nam dotąd nieznane.
Elektroniczny łuk twarzowy systemu ARCUS DIGMA II, dzięki innowacyjnemu technologicznie systemowi emisji fal ultradźwiękowych, daje możliwość precyzyjnego zapisu badania przemieszczenia żuchwy pacjenta w czasie rzeczywistym.
Do tej pory niespotykaną dokładność prowadzenia pomiarów, uzyskujemy dzięki czterem emiterom fal, oraz ośmiu mikrofonom odbiorczym. System daje możliwość nie tylko natychmiastowej diagnostyki zakresu ruchów żuchwy w stawie skroniowo-żuchwowym – pozwala na komputerowe przetworzenie otrzymanych danych. Ma to na celu zastosowanie uzyskanych informacji w trakcie leczenia protetycznego pacjentów.
Błyskawiczna analiza daje możliwość wykonania diagnostyki funkcjonalnej stawu skroniowo-żuchwowego. Pozwala również określić przyczynę i pochodzenie związanych ze stawem dolegliwości bólowych.
Komputerowo projektowane i wykonywane konstrukcje:
- podbudowy pod mosty i korony licowane ceramiką
- łączniki indywidualne do dowolnych systemów implantów
- licówki estetyczne
- mosty adhezyjne
- techniki Press-over
- elementy konstrukcyjne w rodzaju zasuwy i belki
Etapy pracy:
- decyzja o rodzaju wykorzystywanego materiału nośnego,
- pobranie przez stomatologa wycisków oraz wykonanie modelu,
- skanowanie modelu i otrzymanie wirtualnego obrazu w pamięci komputera (CAD),
- uruchomienie programu, który pozwala na przesłanie do frezarki numerycznej (CAM) projektu w postaci cyfrowej, według którego maszyna wytnie konstrukcję prostą lub też złożoną (w zależności od tego, czy zajmujemy się jednym zębem, czy całym łukiem),
- w przypadku konstrukcji chromowo-kobaltowej, jest ona natychmiast gotowa do dalszej obróbki i napalania ceramiki, jeśli zaś mówimy o moście czy koronie ceramicznej z tlenku cyrkonu, wymaga ona procesu synteryzacji (spiekania), który nada odpowiedni kształt i parametry wytrzymałościowe,
- po otrzymaniu gotowej struktury następuje licowanie estetyczne ceramikami dentystycznymi.
W technologii CAD/CAM zostało wyeliminowanych bardzo wiele ręcznych etapów wykonywania podbudowy pod ceramikę, które stanowiły najczęstszą przyczynę powstawania niedokładności i zniekształceń w projektowanych konstrukcjach.
Dzięki specjalnemu urządzeniu do mieszania mas wyciskowych, wykonujemy w pełni profesjonalną obróbkę do laboratorium protetycznego.
- korony
Korony to rodzaj uzupełnienia protetycznego, mający na celu odbudowę lub wzmocnienie zniszczonego zęba. Korona jest „czapeczką” przykrywającą ząb, do którego pacjent bardzo szybko się przyzwyczaja. Obecność tego rodzaju uzupełniania jest nieodczuwalna.
- mosty
Most składa się z dwóch koron protetycznych po obydwu stronach braku zębowego, które służą jako filary podpierające. Między nimi znajduje się zawieszona tuż nad dziąsłem korona lub zespół, połączony z koronami zębów filarowych. Rozwiązanie to jest skuteczne nawet w przypadku ciągu trzech brakujących zębów.
- korony pełnoceramiczne
Korony pełnoceramiczne to najbardziej estetyczne odbudowy zębów zniszczonych. Nie posiadają metalowego rdzenia (charakterystyczny dla koron porcelanowych), który nierzadko powoduje zasinienie dziąsła. Korony pełnoceramiczne gwarantują naturalny wygląd zębów przy użyciu niewywołującego alergii materiału.
- licówki
Licówki to stałe uzupełnienia protetyczne grubości od 0,5 do 1 mm, stosowane do przykrycia zewnętrznych nieestetycznych powierzchni zębów. Wykonane są w całości z porcelany i wymagają dużo mniejszego oszlifowania zębów niż w przypadku koron protetycznych – co oszczędza zdrowe tkanki zęba.
- wkłady koronowo-korzeniowe
Wkłady koronowo-korzeniowe są to konstrukcje protetyczne które stosuje się w przypadku dużego zniszczenia tkanek własnych zęba. Stanowią filar pod późniejszą odbudowę części koronowej i cementowane są na stałe w korzeniu zęba. Zastosowanie takiego wkładu wymaga wcześniejszego leczenia kanałowego odbudowywanego zęba. Wykonywane są z metali nieszlachetnych, złota, ceramiki, włókna szklanego.
- protezy szkieletowe
Stosowana przy brakach zębów, które wymagają stosowania protez częściowych. Jest to cienka konstrukcja metalowa z bardzo lekkiego i wytrzymałego metalu, znajdująca się na podniebieniu, do której utrzymania wykorzystuje się klamry z tego samego stopu.
- protezy osiadające
Zazwyczaj stosowane przy całkowitym bezzębiu, uzupełnienia, które wyciąga się z jamy ustnej do czyszczenia np. po posiłkach. Zazwyczaj wykonywane są z akrylu.
- porcelana
Napalona porcelana stanowi końcowy efekt wizualny zabiegu protetycznego, który prowadzi do efektu wizualnie najbardziej zbliżonego do naturalnego wyglądu zęba i przezierności zebiny.
Czytaj więcej…
Kavo Gentleray 980 to urządzenie które z łatwością łączy laseroterapię z nowoczesną praktyką dentystyczną. Posiada szeroki zakres zastosowań co podnosi rangę lasera w zabiegach stomatologicznych.
Kavo Gentleray 980 jest laserem diodowym. Ma zastosowanie przy zabiegach na tkankach miękkich
śluzowka jamy ustnej:
- Podcięcie wędzidełka
- Ropień
- Gruczolak
- Afty
- Biopsja
- Guz dziąsła
- Włókniak
- Naczyniak
- Hemostaza
- Opryszczka
- Odsłanianie implantu
- Sterylizacja kanału
- Koagulacja miazgi
- Brodawczak
- Pulpotomia
- Plastyka przedsionka
- Leukoplakia
- Gingiwoplastyka
- Gingiwektomia
Czytaj więcej…